Read Yanık Saraylar 50 Yaşında (Numaralı Özel Baskı) by Sevim Burak Free Online


Ebook Yanık Saraylar 50 Yaşında (Numaralı Özel Baskı) by Sevim Burak read! Book Title: Yanık Saraylar 50 Yaşında (Numaralı Özel Baskı)
The author of the book: Sevim Burak
Date of issue: May 2015
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 935 KB
Edition: Yapı Kredi Yayınları

Read full description of the books Yanık Saraylar 50 Yaşında (Numaralı Özel Baskı):

'' Bu gülümseme, ağzının çevresinde yumuşayıp dağılıyor, içine çevrik bir gülümsemenin bu denli büyüyebileceğini görüyorum ilk kez. İnsanın kendi ölümünü düşündüğü zaman böyle gülebileceğini - kadının da yerde uzanıp yatan kendi ölüsüne sevgi gösterdiğini- kuruyorum. Kendisini terastan ya da pencereden aşağıya atmasında hiçbir sakınca görmüyorum. Tam tersine , bu bana gerçek bir davranışmış gibi geliyor. Birazdan başını kolunu koparıp dostlarına: Bilemediniz, bakın, neyim ben diyecek. Saklı kapalı yerlerini açarak başına toplanıp kendisini izleyenlere -yüz-el-diz- parçalarını kösnüyle titretecek can çekişirken. Bu anlamda bir açıklamaya koşacak herkes, birkaç dakika dayanabilecekler, unutamayacaklar bir daha da. . ''


Read Ebooks by Sevim BurakRead information about the author

Ebook Yanık Saraylar 50 Yaşında (Numaralı Özel Baskı) read Online! Sevim Burak (İstanbul, 29 Haziran 1931-İstanbul, 30 Aralık 1983) Alman Lisesi’nin orta bölümünden sonra çalışmaya başladı. Mankenlik yaptı, kendi açtığı modaevini yönetti. İki kez evlenip ayrıldı; ilk evliliğini yaptığı viyolonist Orhan Borar’dan oğlu A. Karaca, ikinci eşi ressam Ömer Uluç’tan kızı Elfe oldu. Ömer Uluç’la birlikte bir süre Nijerya’da yaşadı. İleri derecede seyreden kalp rahatsızlığı nedeniyle yattığı Haseki Hastanesi’nde öldü. Yeni İstanbul gazetesinde ilk kez hikâyesi yayımlandı. Daha sonra bazı hikâyeleri Yenilik, Türk Dili dergilerinde, Ulus ve Milliyet gazetelerinde yayımlandı. Palyaço Ruşen YKY’den yayına hazırlanmaktadır.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Yanık Saraylar 50 Yaşında (Numaralı Özel Baskı)
Read EBOOK Yanık Saraylar 50 Yaşında (Numaralı Özel Baskı) by Sevim Burak Online free

Download PDF: yank-saraylar-50-yanda-numaral-zel-bask.pdf Yanık Saraylar 50 Yaşında (Numaralı Özel Baskı) PDF