Read To jsou Benátky by Miroslav Sasek Free Online


Ebook To jsou Benátky by Miroslav Sasek read! Book Title: To jsou Benátky
The author of the book: Miroslav Sasek
Date of issue: 2015
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 32.20 MB
Edition: Baobab

Read full description of the books To jsou Benátky:

Jako obyčejně je tam takový souhrn všeho, co je zajímavé. Náměstí svatého Marka, holubi a dóžecí palác, prodavači korálů a pohlednic. Tady máš gondoliéry, gondoly se svatebčany a pohřeb na gondole, tady jsou uličky a kanály města, tady je takový typický benátský policista… A tady je bučintoró, to je ta loď, kterou vyjížděli každoročně na moře, aby slavili svatbu Benátek s mořem. Osmdesát kreseb, jako vždy.
U portrétisty velkoměst. Rozhovor Františka Tomáše s Miroslavem Šaškem. České slovo, 2. 1. 1961.

Město, kde všechno — od narození až po poslední cestu — nějak souvisí s mořem. Město, kde — s výjimkou zmrzlinářského vozíku — nespatříte kola.
Město, kde místo hlavní třídy mají kanál a kde po vodě jezdí metaři i autobusy se zvláštními šplouchavými jmény: vaporetto, motoscafo…To jsou Benátky.
Benátky, nahlížené pozorným okem a zachycené jemným štětcem Miroslava Šaška. Paláce, gondoly, mosty i holubi tak, jak je viděl před padesáti lety a jak vypadají stovky let… a dál budou, dokud moře nerozhodne jinak.

Read Ebooks by Miroslav SasekRead information about the author

Ebook To jsou Benátky read Online! Miroslav Sasek (1916-1980) is an author and illustrator from Czechoslovakia. He is best known for a series of books for children titled This Is...


Ebooks PDF EpubAdd a comment to To jsou Benátky
Read EBOOK To jsou Benátky by Miroslav Sasek Online free

Download PDF: to-jsou-bentky.pdf To jsou Benátky PDF