Read Büyü'sün, Yaz! by Hilmi Yavuz Free Online


Ebook Büyü'sün, Yaz! by Hilmi Yavuz read! Book Title: Büyü'sün, Yaz!
The author of the book: Hilmi Yavuz
Date of issue: 2006
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 930 KB
Edition: Yapı Kredi Yayınları

Read full description of the books Büyü'sün, Yaz!:

Büyü’sün, Yaz! Toplu Şiirler (1969-2005)


“Dile çok büyük planda hâkim olamayan, sözü yazıyı canından sızdırmamış kimseler bu alanda at oynatamaz. Hilmi Yavuz, dil beğenisi en yüksek şairlerimizden biri.”
Cemal Süreya

“Kendini yineleyen bir şair değildir Hilmi Yavuz. ‘Bedreddin’in ve ‘Doğu Şiirleri’nin Hilmi Yavuz’u, toplumsal kesitleri şiirleştirmekte eşsiz bir düzeye varmıştı.”
Doğan Hızlan

Read Ebooks by Hilmi YavuzRead information about the author

Ebook Büyü'sün, Yaz! read Online! 1936, İstanbul doğumlu. İstanbul’da Kabataş Erkek Lisesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudu. Bir süre gazetecilik yaptı. İngiltere’de BBC Radyosu Türkçe Bölümünde çalıştığı yıllarda (1964–1969) Londra Üniversitesine bağlı University College Felsefe Bölümünde yüksek öğrenimini tamamladı. Dönüşünde Cumhuriyet (bir kısmı Ali Hikmet imzasıyla) ve Milliyet gazetelerinde kitap eleştirileri, incelemeler; Yeni Ortam, Politika gazetelerinde köşe yazıları yazdı. Uzun yıllar Mimar Sinan ve Boğaziçi Üniversitelerinde Uygarlık Tarihi ve Felsefe okuttu. Mimar Sinan Üniversitesindeki öğretim üyeliği görevinden emekli oldu (2001). Halen Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümünde, öğretim üyesi (senior lecturer) olarak görev yapmakta ve Zaman gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır: İki oğlu (Ali Hikmet ve Ömer Emre) ve iki de torunu (Mercan ve Yunus Ali) vardır. Şiire başlayışı, lise yıllarında Dönüm dergisindedir. İ


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Büyü'sün, Yaz!
Read EBOOK Büyü'sün, Yaz! by Hilmi Yavuz Online free

Download PDF: bysn-yaz.pdf Büyü'sün, Yaz! PDF