Read Eightball by Daniel Clowes Free Online


Ebook Eightball by Daniel Clowes read! Book Title: Eightball
The author of the book: Daniel Clowes
Date of issue: August 2016
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 8.10 MB
Edition: Karakarga Yayınları

Read full description of the books Eightball:

Bu kitapta Ghost World’ün yaratıcısı Amerikan kültürünün içini dışına çıkartıyor.

Ghost World’ün hem çizgi roman hem de film versiyonu Daniel Clowes’u bir dünya starı ve dünyanın en aranan çizeri yapmadan önce, Eightball zaten 90’ların hakkında en çok konuşulan çizgi romanıydı. Entertainment Weekly 1989’daki ilk yayınından itibaren kitabı “yılın düzenli olarak yayımlanan en iyi çizgi romanı” olarak nitelendirdi. Village Voice “mükemmel” yorumunda bulunurken Maus’un ünlü çizeri Art Spiegelman kitaba övgüler yağdırdı. Simpsons’ların yaratıcısı Matt Groening’in en sevdiği çizgi roman olduğunu söylersek ne demek istediğimiz anlaşılır herhalde.

20th Century Eightball, 1988 – 1996 yılları arasında yayımlanmış Eighball’un en iyi, en komik öykülerini içeren bir kitap. İçinde “Senden Gerçekten Nefret Ediyorum”, “Cinsel Bıkkınlık”, “Çirkin Kızlar”, “Neden Hristiyanlardan Nefret Ediyorum”, “Geleceğin İnsanlarına Mesaj”, “Paranoyak”, “İntiharım”, “Chicago” gibi efsanevi öyküler bulunuyor. Diğer favoriler arasında Clowes’un bütün zamanların en beğenilen hikayesi “Sanat Okulu İtirafları” da var. Bu hikaye yine Terry Zwigoff tarafından filme de adapte edildi. Başka neler var? Clowes’un profesyonel atletlerin Freudyen bakışla analizini anlatan “Spor Üzerine” gibi olağanüstü bir hikayesi var. Ki bu hikaye San Antonio şehrinin en popüler haftalık gazetesinde yayımlandığında olay yaratmış, gazete sporseverler tarafından hem boykot edilmiş hem de sayının toplatılması için baskı yapılmış. En önemli çizgi roman tarihçilerinden biri olan Roger Sabin, 20th Century Eightball’u darmadağın olan Amerika’ya mizahi bir bakış olarak yorumlarken, Clowes’u da 1960’ların yeraltı dünyasının gerçek bir devamı olarak nitelendiriyor.

Read Ebooks by Daniel ClowesRead information about the author

Ebook Eightball read Online! Daniel Gillespie Clowes is an Academy Award-nominated American author, screenwriter and cartoonist of alternative comic books. Most of Clowes' work appears first in his ongoing anthology Eightball (1989-present), a collection of self-contained narratives and serialized graphic novels. Several of these narratives have been collected published separately as graphic novels, most notably Ghost World. With filmmaker Terry Zwigoff, Clowes adapted Ghost World into the 2000 film of the same name, and also adapted another Eightball story into the 2006 film Art School Confidential. Before Eightball, Clowes worked on comic book series Lloyd Llewellyn, which in the later issues stronger foreshadowed some of the social criticism of his work with Eightball.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Eightball
Read EBOOK Eightball by Daniel Clowes Online free

Download PDF: eightball.pdf Eightball PDF