Read Teklif by Judith Ivory Free Online


Ebook Teklif by Judith Ivory read! Book Title: Teklif
The author of the book: Judith Ivory
Date of issue: 2010
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 875 KB
Edition: Koridor Yayınları

Read full description of the books Teklif:

Yarattığı heykele aşık olan bir kadın. Sevdiği için her şeyi göze alan bir erkek.

Edwina, ıslah edilmesi mümkün olmayan Mick Tremore’u yalnızca altı haftada (Xavier’in vereceği yıllık baloya kadar) bir asilzadeye çevirebileceğine dair bahse girmiştir. Her ne kadar dilbilimci yanı bu işin altından kalkacağını söylese de adamın delici bakışlarının etkisinden kurtulup kurtulamayacağından pek emin değildir.

Londra’nın dış mahallelerinden birinde yaşayan Mick dış görünümün son derece aldatıcı olduğunu gayet iyi bilir. Mükemmel bir İngiliz leydisi olan Edwina ise buna önem veriyor gibi görünmektedir ama içinde serbest kalmayı bekleyen tutkular gizlidir. O Mick’i cemiyete girmesi için hazırlarken, Mick de Edwina’yı kalbindeki yeri alması için hazırlamaktadır... Ve de yatağındaki.

Read Ebooks by Judith IvoryRead information about the author

Ebook Teklif read Online! Judith Ivory "accidentally" acquired two degrees in mathematics, then sold her first novel in 1987 and closed up the math books for good. She lives in Miami Florida, with her two children, two cats and a dog.

"Judith Ivory" is the pseudonym of author Judy Cuevas (real name).

The pseudonym was first used by her after publication of her last book as "Judy Cuevas," in 1996 - Dance. Her first book, Starlit Surrender, which was published under her real name of Cuevas, was re-released under her pseudonym of "Ivory" in 2006 under the title, Angel in a Red Dress.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Teklif
Read EBOOK Teklif by Judith Ivory Online free

Download PDF: teklif.pdf Teklif PDF