Read Cehennem by Dan Brown Free Online


Ebook Cehennem by Dan Brown read! Book Title: Cehennem
The author of the book: Dan Brown
Date of issue: May 14th 2013
ISBN: 9752116833
ISBN 13: 9789752116832
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 339 KB
Edition: Altın Kitaplar

Read full description of the books Cehennem:

Sanat eserlerini, şifreleri ve sembolleri büyük bir titizlikle araştırarak, Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şetanlar, Dijital Kale, İhanet Noktası ve Kayıp Sembol gibi tüm dünyada fırtınalar koparan eserleri yaratan Dan Brown bu yeni romanında okurlarını karanlık ve gizemli bir dünyaya sürüklüyor.

Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon kendini İtalya’nın merkezinde bambaşka bir dünyanın içinde bulur... Tarihin en kalıcı ve gizemli başyapıtlarından biri olan Dante’nin Cehennem’ine yuvarlandığını hisseder.

Dünyanın geri dönülmez bir dönüşüme uğramasını engellemeye çalışırken klasik sanat, gizli geçitler ve fütüristik bilimden oluşan bir tablo içinde, Langdon amansız bir düşmanla savaşır. Bir yandan ustaca düzenlenmiş bir bulmacanın çözümünü ararken, bir yandan da kime güveneceğine karar vermek zorundadır...

Read Ebooks by Dan BrownRead information about the author

Ebook Cehennem read Online! Dan Brown is the author of numerous #1 bestselling novels, including The Da Vinci Code, which has become one of the best selling novels of all time as well as the subject of intellectual debate among readers and scholars. Brown’s novels are published in 52 languages around the world with 200 million copies in print.

In 2005, Brown was named one of the 100 Most Influential People in the World by TIME Magazine, whose editors credited him with “keeping the publishing industry afloat; renewed interest in Leonardo da Vinci and early Christian history; spiking tourism to Paris and Rome; a growing membership in secret societies; the ire of Cardinals in Rome; eight books denying the claims of the novel and seven guides to read along with it; a flood of historical thrillers; and a major motion picture franchise.”

The son of a mathematics teacher and a church organist, Brown was raised on a prep school campus where he developed a fascination with the paradoxical interplay between science and religion. These themes eventually formed the backdrop for his books. He is a graduate of Amherst College and Phillips Exeter Academy, where he later returned to teach English before focusing his attention full time to writing.

Brown is currently at work on a new book as well as the Columbia Pictures film version of his most recent novel.Ebooks PDF EpubAdd a comment to Cehennem
Read EBOOK Cehennem by Dan Brown Online free

Download PDF: cehennem.pdf Cehennem PDF