Read Vatan Yahut Silistre by Namık Kemal Free Online


Ebook Vatan Yahut Silistre by Namık Kemal read! Book Title: Vatan Yahut Silistre
The author of the book: Namık Kemal
Date of issue: 2002
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 733 KB
Edition: Oğlak Yayınları

Read full description of the books Vatan Yahut Silistre:

Namık Kemal`in en ünlü yapıtı... Defalarca basılmış, yüzlerce belki de binlerce kez oynanmış oyunun ilk baskısını Güllü Agop yapmıştı. Büyük bir olasılıkla oynarken yapılan değişiklikleri içeren bu baskı ile daha sonraki Osmanlıca baskılar arasında farklılıklar vardır. Cumhuriyet`ten sonra yapılan baskılarda ise ya yanlış okumalar vardır, ya anlamı bozmasa bile yazarın üslubunu bozan sadeleştirmeler ya da -dünyada hiç örneği görülmemiş biçimde- yazarın metnini düzeltmek gerekçesiyle eklemeler yapılmıştır.
Oğlak Yayınları, yetkin bir baskı sayılan altıncı baskısının çevrim yazısını, Hicri Kevkep`in titiz çalışmasıyla sunuyor.. Ne değiştirerek ne de ekleyerek. Yazarın elinden çıktığı gibi.

Read Ebooks by Namık KemalRead information about the author

Ebook Vatan Yahut Silistre read Online! Türk milliyetçiliğinin öncülerinden, Genç Osmanlı hareketi mensubu, ünlü Türk yazar, gazeteci, devlet adamı, şairdir.

Yurtseverlik, hürriyet, millet kavramlarına bağlı bir Tanzimat Devri aydınıdır. Bu kavramları Türk fikir hayatına ve edebiyatına sokan kişi kabul edilir. Heyecanlı, kavgacı kişiliği, akıcı, parlak üslubu nedeniyle devrinin diğer yazarlarından daha fazla tanındı .“Vatan Şairi” ve “Hürriyet Şairi” olarak anılan Namık Kemal, şiirin yanı sıra tenkit, biyografi, tiyatro, roman, târih ve makale türlerinde eserler verdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü eserleri ve fikirleriyle etkiledi.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Vatan Yahut Silistre
Read EBOOK Vatan Yahut Silistre by Namık Kemal Online free

Download PDF: vatan-yahut-silistre.pdf Vatan Yahut Silistre PDF